جمعه, 08 مهر 1401

نوار کناری

ما 16 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شناسه خبر:989

سفر اربعین فرصتی برای تقویت وحدت بین مسلمانان است

  • انداز قلم

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: باید بدانیم مطرح کردن مطالب اختلاف‌انگیز در سفر اربعین به‌شدت خطرناک است و باید از آن پرهیز کنیم و سفر اربعین فرصتی است تا چنین برادری‌هایی را تقویت کنیم.  

 حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی امشب در هیئت تجمیعی طلاب حوزه‌ علمیه قزوین در مسجد شیخ الاسلام، اظهار داشت: برخی از طلاب ایرانی زبان‌های مختلف دنیا را یاد گرفته‌اند و به کشورهای مختلف می‌روند که در میان آنان طلاب قزوینی را هم داریم که بسیار در رواج فرهنگ دینی در کشورهای دیگر مؤثر هستند.

وی افزود: در حدیث آمده است طوری علوم اهل بیت(ع) به مردم دنیا می‌رسد که شما نمی‌توانید در زمین کسی را پیدا کنید و دستش از علوم و معارف دین کوتاه باشد، یعنی هر کس هر کجای دنیا بخواهد بفهمد، رسول اکرم (ص) چه کسی بوده، کربلا چه بوده، اربعین چیست، به‌راحتی می‌تواند به پاسخ این سؤال‌ها دست یابد و امروز نیز در همان شرایط قرار داریم.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه اربعین امید بخش است، خاطرنشان کرد: امام صادق(ع)، سوره فجر را در رابطه با ائمه(ع) می‌دانند، آیه نخست یعنی والفجر را مربوط به حضرت حجت(عج) دانسته و در آیات بعدی نیز به ائمه دیگر می‌رسد و حضرت در ادامه فرمودند "دولت حق تشکیل می‌شود و دولت حبتر به دولت قائم ما وصل می‌شود".

رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین تأکید کرد: مرحوم طریحی در مجمع‌البحرین راجع به دولت حبتر می‌فرماید "حبتر به چیزی می‌گویند که مدتش طولانی نباشد".

وی تصریح کرد: امام صادق(ع) فرمود: "این دولت حبتر قبل از دولت امام زمان(عج) است که منجر به تشکیل دولت حقه امام زمان(عج) می‌شود، این نقشه‌ای سابقه‌دار است که از حضرت آدم شروع شده و آینده روشنی دارد".

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: نکاتی در رابطه با اربعین وجود دارد که لازم است همه ما آن‌ها را رعایت کنیم، وقتی به خانه برادران عراقی‌ می‌روید بنایتان این باشد که زودتر بروید و نمانید، به پذیرایی عراقی‌ها احترام بگذارید، عراقی‌ها میزبان ما هستند و لازم است تا به میزبان احترام بگذارید.

وی ادامه داد: به موکب‌داران ایرانی هم تأکید کرده‌ایم حواسشان باشد میزبان اصلی عراقی‌ها هستند، اگر ما به میزبانی آن‌ها بی‌اعتنایی کنیم آن‌ها از ما می‌رنجند، پس تلاش کنیم این حرمت را بر آن‌ها نگه داریم، همچنین باید بدانیم آن‌جا مطرح کردن مطالب اختلاف‌انگیز به‌شدت خطرناک است و باید از آن پرهیز کنیم و سفر اربعین فرصتی است تا چنین برادری‌هایی را تقویت کنیم.

شهرستان قزوين

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد